Grafiskais dizains

Grafiskais dizains

Grafiskais dizains un izstrāde

Grafiskais dizains ir pamats jebkuram vizuālajam elementam. Sākot ar zīmējumiem un beidzot ar modernām web lapām. Pat tādas niecīgas detaļas kā teksta burti ir daļa no grafiskā dizaina. Šis viss ir grafiskā dizainera darbs – speciālista, kurš ir profesionālis šajā jomā un savā ikdienā nodarbojas ar ideju ģenerēšanu vadoties pēc klienta vēlmēm, par pamatu ņemot savas zināšanas un pieredzi. Grafiskais dizains sastāv no vairākiem elementiem, taču vieni no būtiskākajiem ir līnija, forma, tekstūra un šo elementu mijiedarbība. Visi šie elementi kopā par ar visniecīgākajām detaļām veido gala rezultātu, un tas tiešā mērā ir atkarīgs no ieguldījuma katrā posmā.

Līnijas

Līnijām ir daudz dažādu veidu (taisnas, platas, šauras, lauztas, viļņotas u. c.) un tās dizainā var pildīt visdažādākās funkcijas (izcelt, norādīt, atdalīt u. c.). Grafiskā dizainera uzdevums ir izmantot vajadzīgās līnijas un lai tās pilda tām paredzēto funkciju, nevis vienkārši salikt tās dizainā tikai tāpēc, ka patīk. Līdzīgi ir ar formām, tās var būt ģeometriskas vai organiskas. Parasti tās ir atpazīstamas un tās palīdz mums vizuāli organizēt informāciju, kā arī pilda līdzīgas funkcijas kā līnijas.

Tekstūra

Tekstūra ļauj mums iztēloties un sajust virsmas īpašības. Tā paspilgtina dizainu un izraisa interesi to aplūkot tuvāk. Kā piemēram, grafiskais dizaineris izmantojot koka tekstūru var darbam piešķirt dabisku un ekoloģisku sajūtu. Vai tieši pretēji, pielietojot kādu ar atspulgiem bagātu stikla virsmas tekstūru var radīt futūristisku noskaņu kā no fantastikas filmām.

Un visbeidzot visu šo minēto elementu mijiedarbības rezultātā, kad tiek saskaņotas krāsu gammas, attālumi starp objektiem ievērojot zelta likumus un citas būtiskas nianses tiek radīts unikāls grafiskā dizaina darbs. Grafiskais dizains ir nebeidzama attīstība, jo šī sfēra ir atkarīga no modes tendencēm un tā pastāvīgi mainās. Tāpēc ir svarīgi, lai grafiskais dizaineris seko līdzi aktuālākajam dizaina sfērā.