Homeopātija – pret akūtām slimībām un saaukstēšanos

mm

Ingūna Vecvagare

Ārste homeopāte, Centra homeopātiskā klīnika, Homeopātijas asociācijas prezidente

rudens-2016-homeopatija

Luija Pastēra pētījumi mikrobioloģijā likuši visai cilvēcei noticēt, ka saslimšanu iemesls ir skaidrs – parasti vīruss. Tomēr, kā jūs būsiet ievērojuši, cilvēki ar vienām un tām pašām saslimšanām slimo dažādi. Kādreiz ies­nas pāriet nedēļas laikā ar vai bez ārstēšanās, bet ir iesnas, kas ieilgst un rada sarežģījumus.

Vai mēs zinām, kāda ir saaukstēšanās būtība?

Saaukstēšanās būtība nav pilnībā noskaidrota. Iespējams, aukstumā mainās augšējo elpceļu mikroflora, un tā kļūst patogēna. Iespējams, klupšanas akmens ir temperatūras maiņa un nepietiekama organisma adaptēšanās spēja. Arī hronisks psiholoģisks stress atņem organismam spēju regulēt atbildes reakciju uz iekaisumu, par kuru atbild hormons kortizols.

Homeopātija paredz organisma kā sistēmas ārstēšanu, ņemot vērā ne tikai konkrētos saslimšanas izpausmes veidus, bet arī respektējot saslimušā individuālās īpatnības un reaģēšanas tipu. Šobrīd interese par homeopātiju arvien pieaug, un tas arī ir saprotami, jo ārstēšanās ir viegla un rezultāti labi.

Homeopātiskā preparāta izvēli noteiks pacienta sajūtas un sūdzības

Ārstējot akūtas saslimšanas, vissvarīgākie ir simptomi un sūdzības konkrētajā brīdī, saslimšanas izpausmes, pacienta sajūtas un saslimšanas iespējamie iemesli. Slimības izpausmes ir labākais iespējamais organisma aizsardzības veids un izveseļošanās garants, tādēļ simptomi ir jārespektē un pareizi jātulko, lai varētu izmantot vispiemērotāko terapiju katram individuālajam gadījumam.

Piemēram – cilvēks ir tik ļoti jutīgs pret aukstumu, ka pilnīgi pietiek ar neapdomīgi izdzertu auksta ūdens glāzi, lai sāktos angīna ar stiprām kakla sāpēm, daudz izdalījumiem, kuri var būt strutaini, izteikta nakts svīšana. Pacientam ar šādām sūdzībām ļoti noderīgs būs homeopātiskais preparāts Hepar sulfuris.

Bet, piemēram, homeopātiskais preparāts Belladonna derēs situācijā, kad postošs izrādījies nevis aukstums, bet gan tiešie saules stari, drudzis būs ar augstu temperatūru, bez slāpēm, sarkanu seju, karstu galvu, aukstām rokām un kājām, sausām gļotādām.

Homeopātiskais preparāts Arsenicum album noderēs, ja pacients saslimstot būs izteikti nobažījies un trauksmains. Vissliktāk šie pacienti jutīsies ap pusnakti, kad pastiprināsies gan saaukstēšanās simptomi, gan trauksme, jo pat visparastākās iesnas šo pacientu apziņā ir dzīvībai bīstamas…

Homeopātiskais preparāts Natrium muriaticum palīdzēs, ja slimības ainu raksturo herpētisku izsitumu klātbūtne pie katras apaukstēšanās vai inficēšanās.

Augustā un septembrī, kad gaisā sākam just rudeni ar miglu, mitrumu un vēsām naktīm, neaizvietojams saaukstēšanās gadījumā izrādīsies homeopātiskais preparāts Dulcamara. Šis preparāts noteikti palīdzēs cilvēkiem ar pastiprinātu jutību pret mitrumu.

Homeopātija – drošs un iedarbīgs ierocis

Lai kādu zāļu vielu lietotu ārstniecībā, ir precīzi jāzina vielas īpašības. Paskaidrošu ar piemēru no savas prakses. Kādu vakaru man piezvanīja trīsgadīga puisīša mamma un ļoti nobažījusies stāstīja par dēla slimību. Jau otro dienu bērnam bija drudzis. Temperatūra paaugstinājās līdz gandrīz 40 grādiem. Pēc pretdrudža līdzekļa devas tā nokritās, bet dažu stundu laikā atkal kāpa. Temperatūras paaugstināšanās laikā bērns ļoti daudz un ātri runāja. Vēl viņam sāpēja kakls un bija izteikti palielināta kreisā mandele. Šo simptomu kopums liecina, ka palīdzētu homeopātiskais preparāts Lachesis, kas iegūts no Dienvidamerikā dzīvojošas klaburčūskas indes. Šajā gadījumā pietika ar vakarā iedzertiem dažiem graudiņiem, lai nākamajā dienā bērns justos vesels.

You may also like...

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.