Cukura diabēta pulss
Viedpulkstenis nosaka glikozes līmeni šūnās
Pēdējos gados arvien lielāku popularitāti gūst visdažādākie viedpulksteņi un tā saucamās aktivitāšu aproces, kas uzskaita dienā nostaigāto soļu skaitu, patērētās kilokalorijas, sniedz iespēju pilnveidot miega ritmu, kā arī reģistrē sirdsdarbības ātrumu. Viens no šādiem viedpulksteņiem K’Track Glucose, ko ražo firma PKVitality, sniedz papildu iespējas lietotājiem ar cukura diabētu. Šis viedpulkstenis nosaka glikozes līmeni ādas virskārtas šūnu šķidrumā.
Vairāk lasiet: www.medgadget.com
“Nepieciešamības gadījumā mans spieķis jums piezvanīs!”
Tehnoloģiju kompānijas Dring un spieķu ražotāja Fayet sadarbībā tapis viedais spieķis The Smartcane, kurā iestrādāti kustību sensori. Spieķis seko katrai kustībai, kā arī analizē tā lietotāja paradumus un var noteikt, kad tā lietotājs uzvedas nepierasti – mazāk kustas un krīt.
Tā kā spieķī ir iebūvēts GSM modems un GPS uztvērējs, trauksmes gadījumā spieķis var nosūtīt īsziņu vai piezvanīt pacienta ģimenes loceklim vai kopējam. Šajā ziņā var iekļaut arī informāciju par atrašanās vietu. Spieķa lietotājs saņem apstiprinājumu, ka viņa trauksmes ziņa ir saņemta un palīdzība dodas ceļā.
Vairāk lasiet: www.kursors.lv
Ūdens labāk par diētiskajiem dzērieniem palīdz samazināt ķermeņa svaru
Lielbritānijā veiktā divus mēnešus ilgā pētījumā piedalījās 80 cukura diabēta pacientes ar 2. tipa cukura diabētu un aptaukošanos. Pacientes iedalīja divās grupās. Pirmās grupas dalībnieces diētiskos bezalkoholiskos dzērienus, kas nesatur cukuru (piemēram, Coca-Cola Light), reizi dienā aizstāja ar ūdeni, bet otrā grupā pacientes turpināja lietot diētiskos dzērienus. Pacientēm, kuras aizstāja diētisko dzērienu lietošanu ar ūdeni, novēroja lielāku ķermeņa svara, ķermeņa masas indeksa un insulīnrezistences (audu nejutības pret insulīnu) samazināšanos, kā arī zemāku glikēmiju tukšā dūšā un pēc ēšanas. Raksts par pētījumu publicēts žurnāla “Diabetes, Obesity and Metabolism” 2016. gada oktobra numurā.
Vairāk lasiet: www.endocrinologyadvisor.com
Vai mobilās aplikācijas sekmē labāku ārstēšanās rezultātu sasniegšanu?
Viedtālruņu lietotājiem tiek piedāvātas neskaitāmas aplikācijas, to skaitā – cukura diabēta pašaprūpes un paškontroles atvieglošanai (protams, tikai kā papildu līdzeklis līdztekus citiem ārsta ieteikumiem). Žurnāla “Diabetes Care” 2016. gada 10. numurā publicēta agrāk (no 1996. līdz 2015. gadam) veikto pētījumu analīze par aplikāciju lietošanas ietekmi uz glikētā hemoglobīna līmeni jeb HbA1c. Kopā šajos pētījumos piedalījušies 1360 cukura diabēta pacienti. Rezultāti liecina, ka 2. tipa cukura diabēta pacientiem aplikāciju lietošana ir vairāk noderīga un sniegusi būtisku glikētā hemoglobīna HbA1c līmeņa pazemināšanos, toties 1. tipa cukura diabēta pacientu rezultāti nav tik iepriecinoši. Līdztekus aplikāciju lietošanai būtiska ietekme uz glikētā hemoglobīna līmeni HbA1c bijusi ārsta sniegtai atgriezeniskai saitei, kontaktējoties ar pacientu.
Vairāk lasiet: www.endocrinologyadvisor.com
Nosakiet glikozes līmeni asinīs tik bieži, cik vien vēlaties!
2016. gadā parādījusies jauna glikometru un teststrēmeļu ražotāju pārdošanas stratēģija – abonēšanas maksa. Mēnesī samaksājot noteiktu summu, glikometra lietotājs iegūst tiesības noteikt glikozes līmeni asinīs neierobežotu skaitu reižu! Viena no šādām sistēmām ir One Drop Premium, kas šādu pakalpojumu piedāvā par 39,99 USD mēnesī.
Vairāk lasiet: www.prnewswire.com